Mediace
Nechcete nechat porozvodové uspořádání péče o děti na autoritativním rozhodování soudu? Rádi byste se nějak s partnerem dohodli, jen nevíte jak? Jsou otázky, na kterých se nemůžete dohodnout? Chcete spolu vést tak trochu jiný rozhovor, než jste dosud vedli? Můžete využít mediaci. 
Kontaktujte nás
Mediace nabízí
Příležitost vést spolu rozhovor jinak, než
je možná obvyklé
Příležitost říct, co potřebujete
Příležitost slyšet toho druhého
Příležitost lépe porozumět vaší situaci
Příležitost rozhodování o dalších možnostech
řešení vašeho konfliktu
Zapojení dětí do mediace
Rozpad rodiny je pro děti bezesporu velmi náročná situace a potřebují, aby byl slyšet i jejich hlas. V rámci našeho centra nabízíme možnost zapojení dítěte do mediace. Je to proces, kde se však držíme přísných pravidel.
A jak takové zapojení dítěte do mediace vypadá? Vlastně velmi hravě. V našem týmu máme skvělou dětskou specialistku, která nejdříve hovoří s rodiči, a poté si s dětmi přátelsky, s respektem a formou hry popovídá. Společně s dětmi si také domluví, které vyřčené informace jsou důvěrné, a které naopak mohou padnout při samotné mediaci. A dojde také k velmi důležité dohodě, a to, zda chtějí děti jít do mediace samotné, nebo pošlou jen dětskou specialistku, která v mediaci přenáší jejich hlas.
Dítěti je tak umožněno bezpečně sdělit svůj názor, přání, potřeby, případně vzkazy rodičům a rodičům je umožněno slyšet názor, přání, potřeby svého dítěte, které možná ještě nikdy neslyšeli …
Pravidla
Potřebujeme souhlas obou rodičů
Děti zapojujeme nejdříve při druhé mediaci
rodičů
Zapojujeme děti od věku 6 let (v případě
sourozenců i dříve)
I s dětmi jednáme s respektem, důvěrou
Klademe velký důraz na to, aby se u nás děti
cítily bezpečně a v pohodě