Mediace

Nechcete nechat porozvodové uspořádání péče o děti na autoritativním rozhodování soudu? Rádi byste se nějak s partnerem dohodli, jen nevíte jak? Jsou otázky, na kterých se nemůžete dohodnout? Chcete spolu vést tak trochu jiný rozhovor, než jste dosud vedli? 
Pokud jste schopni najít společný termín schůzky, pak se objednejte na: info@repette.cz nebo volejte.

Co vám můžeme nabídnout:

  • příležitost vést spolu rozhovor jinak, než je možná obvyklé

  • příležitost říct, co potřebujete

  • příležitost slyšet toho druhého

  • příležitost lépe porozumět Vaší situaci

  • příležitost rozhodování o dalších možnostech řešení Vašeho konfliktu

  • v případě vaší potřeby sepíšeme dohodu

Co naopak neděláme?

nebudeme rozhodovat za Vás, nebudeme Vás soudit, nebudeme „rozhodčí“


Zapojení dítěte do mediace 

Rozpad rodiny je pro děti bezesporu velmi náročná situace a potřebují, aby byl slyšen i jejich hlas. V rámci našeho centra nabízíme možnost zapojení dítěte do mediace. Je to proces, kde se však držíme přísných pravidel:

-       Potřebujeme souhlas obou rodičů

-       Děti zapojujeme nejdříve při druhé mediaci rodičů

-       Zapojujeme děti od věku 6 let (v případě sourozenců i dříve)

-       S dětmi jednáme s respektem, důvěrou

-       Klademe velký důraz na to, aby se u nás děti cítily bezpečně a v pohodě

A jak takové zapojení dítěte do mediace vypadá? Vlastně velmi hravě. V našem týmu máme skvělou dětskou specialistku, která nejdříve hovoří s rodiči, a poté si s dětmi přátelsky, s respektem a formou hry popovídá. Společně s dětmi si také domluví, které vyřčené informace jsou důvěrné, a které naopak mohou padnout při samotné mediaci. A dojde taky k velmi důležité dohodě, a to, zda chtějí děti jít do mediace samotné, nebo pošlou jen dětskou specialistku, která v mediaci přenáší jejich hlas.

Dítěti je tak umožněno bezpečně sdělit svůj názor, přání, potřeby, případně vzkazy rodičům a rodičům je umožněno slyšet názor, přání, potřeby svého dítěte, které možná ještě nikdy neslyšeli …


Projekt "Podpora rodin v rozpadu v soudním regionu Frýdek-Místek", reg. č. CZ.03.02.02/00/22_017/0000345, je financován z prostředků ESF v rámci Operačního programu Zaměstnanost plus a státního rozpočtu.